Řetězová reakce, jejíž oficiální název se mi vůbec nelíbí

21. září 2014 v 22:06 | Kelioné |  Uvnitř a vně mě
Na Lúmennčině blogu se objevil řetězový dotazník, jehož cílem je napsat jedenáct faktů o sobě, zodpovědět jedenáct otázek a dalších jedenáct jich položit pro další použití. Já tu sice jeden článek s nějakými fakty o sobě mám, ale vzhledem k tomu, že Lúmennčiny otázky se mi líbí a v odpovídání mají blogeři volnou ruku, zapojím se do něj. Součástí je také poděkování tomu, kdo vás nominoval, a ač Lúmenn nechala na svém publiku volbu zapojení se, stejně jí děkuji. :)Jedenáct faktů o mně, nahodile, jak mi přijdou "pod ruku":
 1. Myslím si, že kočky skrývají odpovědi, na něž lidé sami nepřicházejí, a že se od nich máme co učit. Stačí je pozorovat nebo si přečíst článek o studii jejich chování a hned do sebe pár věcí zapadá.

 2. I když je nejvyšší čas učinit rozhodnutí, stále nevím, co budu dělat po maturitě.

 3. Ráda se hrabu v psychologii a ovlivňování reality svým chováním. To se sice nabízí jako obor pro další studium, ale vzhledem k tomu, že bych se musela učit i další nepotřebné věci tomu příbuzné, možná bude lepší si to nechat jen jako koníček.

 4. Miluji město, v němž se nachází má střední škola. Řeka, les a celé to okolí mě k sobě tak přitahuje, že bych se tam bez keců přestěhovala klidně hned.

 5. Kdyby mi před rokem někdo řekl, jak můj život bude vypadat teď, asi bych se mu vysmála, že trpí přeludy, a ať si zajde pro nějaké prášky. Jinak řečeno, jsem ráda, že jsem se ze svého bývalého způsobu smýšlení a žití dostala, ač to byla cesta trnitá. Teď už je to jen lepší a lepší, nebo se o to aspoň snažím.

 6. Když si párkrát týdně pro sebe nezvládnu vyhradit čas o samotě, začínám vystrkovat drápky.

 7. Už několik let se těším, až se odstěhuji pryč do nějakého útulného klidného bytečku, kde si vybuduji vysněné zázemí.


 8. Zvykám si na to, že jsem přeřídila všechny svoje hodiny na přesný čas. S dřívějším pětiminutovým náskokem jsem se cítila lépe, i když jsem si vždy i ve stádiu naprosté rozespalosti stejně spočítala, jak dlouho můžu ještě zůstávat v posteli.

 9. Novým nápadům a způsobům bývám nakloněná, lidé mě můžou zahrnout informacemi až na půdu, ale já stejně musím ve většině případů získat vlastní zkušenost.

 10. Ze všemožných ptačích zvuků mám nejraději hrdličku. Její vytrvalé houkání mi připomíná mé rodné město.

 11. Když kvůli prokrastinaci (či jinému podobně "závažnému" problému) přeruším nějakou činnost (ať už krátkodobou, nebo dlouhodobou), je velice malá šance, že se k tomu v dohledné době ještě vůbec vrátím.


Jedenáct otázek od Lúmenn:
 1. Jaký druh zeleniny máš nejraději?
  Nad tímhle jsem nikdy nepřemýšlela, ale většinou se v lednici jako první poohlížím po rajčeti.

 2. Nosíš vždycky obě ponožky stejné?
  Ano, dokonce i o prázdninách. Tedy pokud je taková zima, že si je opravdu už musím navléknout. Je v nich sice zázračné teplo, ale stejně raději chodím naboso.

 3. Chodíš k volbám?
  Vzhledem k tomu, že osmnáct je mi až letos a v politice jsem se ještě nestihla zorientovat, jde to nějak mimo mě. Ale kdybych opravdu k těm nejbližším volbám šla, volila bych tu nejrebelštější stranu, jakou bych ve volebních lístcích našla.

 4. Kniha nebo film?
  Většinou vede kniha, protože přeci jen se jedná o originál a zfilmovaná verze může veškerou autorovu snahu pěkně poslat do kopru, ale není to tak ve všech případech.

 5. Máš rád/a divadlo?
  Ne že bych ho navštěvovala z vlastní inciativy, ale když jdeme na nějaké představení se školou, většinou se mi to líbí. Samozřejmě záleží na tom, jestli ho hrají už zaběhlí herci, nebo ti, co jeviště vidí poprvé. Mám vyhlédnutou jednu hru, co momentálně v mém okolí nikde nehrají, ale až se objeví poblíž, rozhodně si ji nenechám ujít.

 6. Co si myslíš o reinkarnaci?
  Dle mě se jedná o naprostou samozřejmost. Kdyby se mi někdo snažil namluvit opak, tedy že YOLO, asi bychom si úplně neporozuměli.

 7. Chtěl bys žít ve světě, kde běžně existují nadpřirozené bytosti (elfové, jednorožci, upíři...)?
  Určitě by to mělo svoje pro i proti. Musela bych si nejprve vybudovat nějakou vlastní ochranu proti těm energii sajícím potvůrkám, abych o něčem takovém mohla "reálně" uvažovat. :)

 8. Máš nějaký ranní rituál?
  Ještě před rokem to byla myšlenka "oh, do háje, zase ráno, to bude ale den". Poslední dobou jsem se ale nějak naučila první myšlenku věnovat tomu, co se mi zdálo, takže si honem rychle vzpomenout, než se probudím úplně. Pak se rozhodnu, že dnešní den je krásný, a až tehdy vstávám.

 9. Kdybys vyhrál v loterii deset milionů, co bys udělal jako úplně první?
  Na tuhle otázku odpovídám asi už potřetí v životě, ani si nepamatuji, jak jsem se s tím vypořádala minule, ale teď dle svého nejlepšího úsudku říkám, že bych si dobře propočítala veškeré možné náklady související s přestěhováním do nového bytu přesně dle mého gusta.

 10. Pamatuješ si dobře sny, co se ti zdají?
  Většinou ano, když první, co po probuzení udělám, je, že se sama sebe zeptám, co se mi to vlastně zdálo. A když se mi to nepodaří, občas během dne zažiji deja vu a vzpomenu si.

 11. Kdybys mohl prožít jeden den ve společnosti slavné osobnosti (žijící), kdo by to byl?
  Jen jedné? Přemýšlím, zda by to byla Louise Hay, nebo Katie Byron, ale stejně bych se nejraději setkala s nimi oběma.


A následují mé otázky pro další zájemce o zúčastnění se tohoto dotazníku:
 1. V co věříš? (A tím nemám na mysli jen náboženství.)
 2. Kdyby ses mohl/a stát zvířetem, jaké by to bylo zvíře a proč?
 3. Věnuješ se nějaké tvůrčí činnosti?
 4. Kdybys mohl/a, vybral/a by sis takový život, jaký žiješ teď, nebo bys byl/a někým úplně jiným? Kým?
 5. Co si myslíš, že má ve tvém životě poslední slovo - srdce, nebo rozum?
 6. Kdyby ses musel/a odstěhovat navždy do jiného státu, kam by to bylo a proč?
 7. Jakým citátem/mottem se řídíš?
 8. Kterého člověka ze svého okolí nejvíce uznáváš a proč?
 9. Jaké nejdůležitější rozhodnutí jsi kdy učinil/a?
 10. Kdybys stejně jako Popelka dostal/a tři kouzelné oříšky, co bys chtěl/a, aby v nich bylo ukryto?
 11. Na co myslíš těsně před spaním?


Co se nominací týče, v rukávu žádné eso nemám, tudíž pokračuji ve volném stylu - kdo přijde, ten bere. Pokud se zúčastníte, do komentářů mi pošlete odkaz, ráda si přečtu vaše odpovědi. :)
 


Komentáře

1 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 10. prosince 2014 v 19:11 | Reagovat

Přestože bych mohla s ledovou teatrálností založit hnutí odporu proti zlovolnému řetězovému čemukoliv, párkrát jsem kvůli fajn bloggerům/otázkám - nebo možnosti dát svým čtenářům (čtenářce) příležitost se o mně dozvědět něco nenudnějšího než obvykle - neodolala a zúčastnila se.

Líbí se mi fakta, jimiž tenhle projekt začíná. U každého bloggera vypadne něco jiného a sem tam to vyjde lépe než všecky odpovědi, co následují.

Devátý fakt mne pobavil. Ta tvrdohlavost mi není neznámá. *usměje se*

Co se tebou položených otázek týče, ráda bych jen krátce odpověděla na číslo dvě, neboť představa, jaká mi po jeho přečtení vlezla do hlavy, fakt stála za to.

2. Kdyby ses mohl/a stát zvířetem, jaké by to bylo zvíře a proč?

Byla bych orlem - pro ten úžasný pocit, kdy letím vysoko nad zemí a netuším, co je sakra strach; pro tu svobodu zdánlivě nekonečného prostoru, kde široko daleko není nikdo jiný; pro možnost porážet odpor vzduchu křídly; pro bezkonkurenční schopnost VIDĚT. (Jsem tvor brýlatý.)

Tak proto.
Děkuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama