Minuta čtyřicet jedna zbývá do návratu v čase

29. září 2014 v 22:12 | Kelioné |  Uvnitř a vně mě
Od chvíle, kdy jsem se na svět kabonila naposledy, uběhla už pěkně dlouhá doba. Nebo to jsem si do včerejška alespoň myslela. Protože stačilo vidět jednu reklamu, procítit ji a vítej zpátky, teď se ukaž. Každopádně tento spot mě jako jediný skutečně chytil za srdce, a to od začátku až do úplného konce. Většinou to totiž bývá tak, že pokud se mi reklama zalíbí, celá její myšlenka a má přízeň jdou společně do kopru, když zjistím, na co se to vlastně snaží nalákat.Každopádně i tak malá věc, jako je reklama, stačí k tomu, aby člověk získal odstup a dokázal jít cestou, která je pro něj nejlepší. Protože i když jsem se cvičila ve "sluníčkovém" pohledu na svět, něco někde občas skříplo a ne všechno se vydařilo, to pravděpodobně abych se probrala. Optimismus je skvělý, to ano, ale rozhodně neřeší vše.

Musím uznat, že jsem šťastná, že jsem tu reklamu viděla. I když jsem se na pár okamžiků ocitla zpět ve svém bývalém věčně melancholickém rozpoložení s jemně ponurými myšlenkami, naštěstí už to díky nějaké bývalé práci na psychice nebylo takové, jak jsem to cítila dříve.

Tentokrát jsem se totiž rozhodla, že samu sebe nezradím, ať už to ze svého okolí vycítím jakkoliv. Lidi jsem si zamilovala a každý z nich má své vlastní trable, proč bych na nich tedy nemohla vidět ty skvělé stránky. A platí to stejně i naopak - když já jsem v očích někoho jiného "ta špatná", to už není moje věc, oni do mě nevidí.

Dnes jsem si při vzájemné ignoraci s jedním člověkem uvědomila, že se na sebe zevnitř usmívám, protože nikdo mě nemůže dostat na kolena, pokud mu to nedovolím. Zpětně jsem si promítla své bývalé myšlenkové návyky a přesně si vytáhla tu myšlenku, kterou bych si ve stejné situaci tehdy myslela.

Pro srovnání, mé dnešní pocity: "Ať se chová, jak chce, je to jeho boj a jeho věc, mám samu sebe a jeho názory mi mohou být ukradené. Je to lepší než se s ním věčně vláčet neshodami, když jsme každý naprosto odlišný. Takhle je to lepší pro nás pro oba."
A jak bych se cíila ve své tejmnější chvíli? "Ignoruje mě, má pravdu, nestojím za nic, proč by se se mnou zahazoval, vždyť mu to očividně vyhovuje, hrát si s city ostatních. Tak jen do toho, vždyť si to zasloužím."

(Příjemný poznatek: při psaní první části pocitů jsem se cítila uvolněně, zatímco u druhé se mi stáhly vnitřnosti úzkostí. Člověk hned pozná, který přístup je správný.)

Sice to mezi námi není vyřešené stoprocentně, protože mě pořád něco uvnitř přemlouvá, abychom si promluvili a utnuli to i "oficiálně". Na druhou stranu nemám důvod se tím už dál zabývat, protože je to zbytečně vyčerpaná energie, která se dá využít efektivněji na příjemné věci. A koneckonců jsem ráda i za tuhle situaci, protože se alespoň učím vážit si sama sebe a nenechat na sebe dopadat cizí příběhy.


A zde je ta reklama (nedá mi to a musím si ji pustit znovu):
 


Komentáře

1 Wayward T. ♥ Wayward T. ♥ | Web | 29. září 2014 v 22:49 | Reagovat

Ahoj, děkuji za tvůj komentář a za přání, vcelku mě to dojalo ;).

PS: tu reklamu mám hrozně ráda :D

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 11. října 2014 v 11:32 | Reagovat

Béé, nejde mi to pustit ani na chromu, ani na exploreru... :/

3 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 10. prosince 2014 v 18:54 | Reagovat

Zdravím!

Tvůj blog jsem si kdo-ví-kdy šoupla do záložek prohlížeče a jelikož se konstatně pokouším roztřídit bordel jak na pracovním stole, tak v počítači, opět jsem na něj narazila. (Nadpis "Kelioné" nemá chybu. V jednoduchosti je krása.)

Je paráda, že děláš takové pokroky. Ještě stále vesele reprezentuji temnou stranu, takže chápu, jak velký kus cesty už jsi ušla, a upřímně ti to přeji. *mrkne*

Tenhle spot jsem označila za jeden z oněch vzácných, dobrých, a zubila se nad ní už po prvním zhlédnutí. Je super. A já jsem černofil.

4 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 10. prosince 2014 v 18:55 | Reagovat

*nad ním - hluboce se omlouvám

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama