Když vám nikdo nenapíše...

17. září 2014 v 20:00 | Kelioné |  Uvnitř a vně mě
... napište si sami.

Na internetu jsou dohledatelné metody jako psaní dopisu svému budoucímu či minulému Já, sem tam jsem narazila na psaní dopisu svému současnému Já, čili tomu, kým jste právě teď.

Kdybyste teď vy nebyli vy, ale někdo, kdo vás zná tak nejlépe, jak to jen jde, co byste si právě řekli? Vynadali byste si za něco, pochválili se, dodali si odvahu?


Většinou jsme to totiž jen a pouze my, kdo se bičuje za něco, co se v očích jiných lidí nezdá tak příšerné, jako to připadá nám. Myslím, že nám všem prospěje to poplácání po zádech nebo občasné hrdé vypnutí hrudi s hrdostí za své činy. Jenže ne vždy se nám po boku vyskytuje taková osoba, co by nás docenila. A kdo chce kam, pomozme mu tam.

Otázka, co bych si právě teď napsala, mě nenechala několik dní v klidu. Úleva přišla, až když jsem se do toho pustila. Při prvotní myšlence mě napadlo jen: "Ty sis to zase podělala." A to není zrovna nejlepší. Pak se ale vyskytla situace, kdy jsem sama sebe už pochválit musela.

Rovnou jsem na to použila nový zápisník, do kterého jsem zamýšlela začít psát deník (s humornou myšlenkou, že tentokrát mi to třeba vydrží až do poslední stránky, ha ha). Na takovém psaní dopisů sobě samým se dá zjistit, jak vlastně sami o sobě smýšlíme. Jestli si nadáváme nebo se k sobě chováme jako dobří (ne-li nejlepší) přátelé. V případě, že se přikláníte spíše k první skupině, s dopisy to rozhodně zkuste, uvidíte, zda se váš vztah k sobě zlepší.

Co se mě osobně týče, myslím, že mám opravdu ještě co zlepšovat, protože když sama sobě nebudu skvělou kamarádkou, kdo by mě nahradil? Můžu to být především já, kdo se pochválí, když to nikdo jiný neudělá. Ostatní mají pravděpodobně plnou hlavu sami sebe (nebo nějakého jiného člověka).

Svůj dopis jsem rozhodně nepsala naposledy, hodlám v tom pokračovat, uvidím, jak se bude má situace vyvíjet. Člověk si pak při zpětném pročítání dopisů třeba uvědomí, jaký k sobě měl v té které době vztah.

Za zkoušku to rozhodně stojí. :)
 


Komentáře

1 Wayward T. ♥ Wayward T. ♥ | Web | 29. září 2014 v 23:06 | Reagovat

. . . Jednou jsem sama sobě poslala esemesku se vzkazem "Miluju tě", ale tvúj nápad s dopisy je teda lepší :D :D :D. jinak souhlasím, človék, který se umí opírat sám o sebe, má v životě velkou výhodu. Ani se nemusí psát dopisy (i když uznávám, že dopis je velmi romantický :)), stačí se pár minut zamyslet a říct si:"Ok, za co se dnes můžu pochválit?" a vždycky se něco najde... Každopádně je to pěkný experiment ^_^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama