Dva online projekty, které stojí za zmínku

20. srpna 2014 v 19:57 | Kelioné |  Uvnitř a vně mě
Všichni jsme se alespoň jednou vyskytli v období, kdy se nám nedařilo, svět se nám bortil před očima a slzy byly na denním pořádku. Naštěstí nic netrvá věčně a i takové časy pominou. Jenže když už člověk ztrácí naději, že se cokoliv spraví, jak může vůbec tušit, jak dlouho to utrpení bude trvat?

Chtěla bych vám představit dva internetové projekty, které jsou tu pro všechny v dobrém i zlém, ve zdraví i nemoci. Tak jejich podpoře řekněme ano.


Oba dva jsou v angličtině, avšak tím líp - víc uživatelů, víc příběhů a pomoci.

***

S prvním z nich, a to s The Quiet Place Project, jsem se seznámila zhruba před deseti měsíci. A upřímně řečeno, ti lidé s podobnými či snad ještě horšími myšlenkami a zážitky mi opravdu pomohli. Když se na jednom místě sejde tolik lidí, kteří žádají pochopení, je těžké jim ho nedat. Vzájemná podpora tu funguje a komunita se stále rozrůstá.

Nenechte se zmást úvodní stránkou projektu. Spodní lišta je plná odkazů, které stojí za prozkoumání, jistě vás velice mile překvapí, a to i ty, co se nechtějí nikde svěřovat, ač anonymita tu funguje na 120 %. I když totiž máte svoji přezdívku, stále můžete zaškrtnout možnost, že chcete psát anonymně, tudíž se stanete jednou z nečitelných tváří projektu. Právě tím místem, kde lidé pomáhají lidem, je odkaz vpravo - the comfort spot.

Zbytek odkazů na levé straně vás s lidmi sice nespojí, ale rozhodně dodá útěchu. Každý z nich je skvělým místem pro utřídění myšlenek, a to v jakémkoliv stádiu, ať už jste šťastní, nebo ne. Kdybych tu měla psát o každé možnosti těchto stránek, byla bych tu asi ještě hodně dlouho. (Ale rozhodně ještě dodám, že ve dvou nebo třech odkazech funguje i česká verze - tím myslím opravdu česká, žádné patvary či slátaniny.)

A pro pravidelný odběr novinek a aktualizací můžete zakladatele projektu sledovat na jeho Tumblr. :)

***

Druhým z představovaných projektů je Experience Project. Ten je pro mě stále ještě novinkou, ale člověk si rychle přivykne jeho příjemným funkcím. Co se vzhledu a propracovanosti týče, práce mi připadá detailnější než v předchozím případě, ale to každopádně nijak neovlivňuje kvalitu poselství projektu i jeho uživatelů.

Ihned po registraci na vás vyskočí malá tabulka s různými skupinami, kam se můžete přidat. Jedná se o názory, zkušenosti a vlastně jakékoliv oblasti každodenního života. Kliknutím na ikonku "me too" se vám na hlavní stránce začnou objevovat nové příspěvky uživatelů v té dané skupině. Později můžete sami nějakou skupinu vytvořit tím, že chcete sdílet nějaký svůj zážitek či dotaz. Snad ale nemusím podotýkat, že je opravdu matoucí, když od stejného tématu existují čtyři skupiny, jen se jmenují trochu odlišně. Výhodou je právě vyhledávání, kde si můžete najít již existující skupiny a listovat mezi příspěvky, komentovat či přidat svůj vlastní příběh.

Opět tu nebudu vypisovat všechny vymoženosti, jež projekt poskytuje, je na vás, jestli si je zkusíte a uděláte si vlastní obrázek. :)

***

Pokud tedy hledáte nějakou chápající komunitu lidí, se kterými můžete bez obalu sdílet své příběhy, snad vám byl tento článek nápomocný. Jsem ráda, že takovéto projekty existují, a určitě je jich mnohem více, jen jsem na ně ještě nenarazila. Znáte-li tedy nějaký podobný, sdílejte prosím odkaz v komentářích.
Díky. :)
 


Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 27. srpna 2014 v 21:30 | Reagovat

Wow. Nevěděla jsem, že něco takového existuje a velmi mě to oslovilo :) Možná zabrouzdám... :)

2 Pay Day Loans Pay Day Loans | E-mail | Web | 13. října 2018 v 22:49 | Reagovat

bad credit loans <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com/">credit loans</a> bad credit loans guaranteed approval <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com/>credit loans guaranteed approval</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama