Srpen 2014

Dva online projekty, které stojí za zmínku

20. srpna 2014 v 19:57 | Kelioné |  Uvnitř a vně mě
Všichni jsme se alespoň jednou vyskytli v období, kdy se nám nedařilo, svět se nám bortil před očima a slzy byly na denním pořádku. Naštěstí nic netrvá věčně a i takové časy pominou. Jenže když už člověk ztrácí naději, že se cokoliv spraví, jak může vůbec tušit, jak dlouho to utrpení bude trvat?

Chtěla bych vám představit dva internetové projekty, které jsou tu pro všechny v dobrém i zlém, ve zdraví i nemoci. Tak jejich podpoře řekněme ano.

Kradou nám nás

16. srpna 2014 v 22:54 | Kelioné |  Mozkové závity v pochodu
"Tak, výborně, nadpis mám, ten zbytek napíšu, až dokoukám tenhle díl. No, možná až po tom dalším. Nebo dvou."

Poslední dobou, kam se podívám, všude nějaké fandomy. Supernatural, Sherlock, Doctor, nesmí chybět ani Harry Potter či Game of Thrones a já nevím co ještě. O anime ani nemluvím. Seriály i filmy se točí jedna radost a lidé to co? Lidé to milují. Zajímá mě, jestli se to tak dělo vždy, když vyšly nové hvězdy. Netrpělivé očekávání dalších a dalších dílů, čím víc, tím líp, a kdo to má zhlédnuté jako první, ten to také může jako první všem znechutit spoilerem.

Říše divů ve skleněném těžítku

9. srpna 2014 v 16:38 | Kelioné |  Tvůrčí skupina Kelioné a Múzy
Oděná do jemných oranžovo žlutých šatů, volně splývajících k zemi, za nimiž v poryvech osvěžujícího větru plápolají průsvitné závoje, jako by si je spletl s ohněm a snažil se ho uhasit. Bosa procházet po travnatém vrcholu příkrého srázu a shlížet dolů do údolí, kde spí mlhavý opar, opíjející se slunečními paprsky. Nechat se zlákat tou jemnou peřinou a ztratit se v jejím tajemství. Seběhnout dolů podél stříbřité říčky a vstoupit do onoho původně skrytého světa.

Nic není zadarmo

8. srpna 2014 v 8:27 | Kelioné |  Spánkové zážitky
Po nějaké době, kdy na spánkovou rubriku jen sedal prach, popíšu dnešní sen, co se mi zdál, částečně souvisí s blogováním. Vím, že jsem si těsně po probuzení pamatovala detailů víc, ale i tak mi to nejdůležitější zbylo.

O prázdninách se moje malé sestry nudily, a tak mě napadlo, že bych je vzala do města na představení (nebo něco podobného), kde v hlavní roli účinkovala moje bývalá spolužačka. Šla jsem se jen tak na zkoušku podívat, kde a jak to vlastně probíhá. Jak nabádaly plakáty, konalo se to v místnosti, do které se nedalo dostat jinak než přes papírnictví. Vešla jsem tedy jen tak na práh, abych nahlédla.

FocusWriter - ať žije ničím nerušené psaní

1. srpna 2014 v 19:31 | Kelioné |  Uvnitř a vně mě
Tak jako v dřívějších dobách milovníci slovní tvorby s sebou všude vláčeli svůj nepostradatelný zápisník a oblíbené pero (netvrdím, že dnes to tak není), v době techniky je zapotřebí mít také textový editor, který pisateli zaručí poklidné prostředí.

Po několika svých testech musím konstatovat, že FocusWriter je nezaměnitelný pomocník.

FocusWriter je celoobrazovkový editor, kde si můžete nastavit pozadí v podobě obrázku nebo pouhé barvy, vyhrát si lze s průhledností i zaoblením okrajů, ... Kdybych tu měla takto opěvovat veškeré možnosti, asi byste ani nedočetli do konce. A tak zde máte seznam většiny mnou oceňovaných předností: